Maak deze zomer foto's waar je écht blij mee bent - Bekijk ons Vakantie Doeboek
Photofacts Academy

Photofacts Academy; 100+ Fotografie Cursussen
Fotograferen wordt makkelijker en leuker

Boek

De Fotobijbels; Boeken over Fotografie
101 Praktische fotografietips voor betere foto's

Peter van Dinther

Peter van Dinther

Peter van Dinther heeft nog niets over zichzelf verteld.

Laatste reacties van Peter van Dinther


op woensdag 20 mei 2026 om 10:07 bij Croppen of toch een teleconverter?

We hebben het toch over het bereik van telelenzen? Hiervoor werkt het volgens mij prima. Voor groothoek natuurlijk niet.

op woensdag 20 mei 2026 om 09:59 bij Croppen of toch een teleconverter?

Kun je uitleggen waarom?

op dinsdag 3 december 2024 om 11:35 bij Een camera voor elke gelegenheid

Mooi lijstje, alleen snap ik niet goed waarom het menu van de Sony camera elke keer terugkomt als negatief aspect. Ik heb een Sony A7r5 en vind het in het geheel niet ingewikkeld. Deze steeds terugkerende opvattingen doen toch wel afbreuk aan de fotografische kwaliteiten van deze camera’s, onterecht naar mijn mening.

op woensdag 7 augustus 2024 om 12:02 bij Het plezier van fotograferen met een filmrolletje

Ik heb alle facetten van analoge fotografie doorlopen, zelfs met kleur. Ik ben blij dat ik er van af ben. Ik zie helemaal geen voordelen. Ook de nadelen zijn doorslaggevend voor mij geweest zoals veel chemicaliën gebruik en de gezondheidsrisico’s, vooral bij kleurontwikkelen en afdrukken,als je het zelf doet. Het grootste nadeel vond ik het wachten tot het rolletje vol was en dan maar zien wat het geworden is. Maar ja er zijn ook mensen die zweren bij langspeelplaten.🤓

Ik kan je even niet volgen. Mijn backup staat dan toch gewoon in de cloud? Als mijn originele bestanden om wat voor reden wegraken heb ik toch de cloudbestanden? Als ik die regelmatig synchroniseer is er toch niks aan de hand? Dat doe ik dan ook met de LR catalogus.

op dinsdag 20 september 2022 om 10:51 bij Hasselblad X2D 100C aangekondigd

Prachtig en waarschijnlijk de moeite waard. Maar weer eens gaan sparen….😵‍💫

op donderdag 9 december 2021 om 11:11 bij De duurste objectieven ter wereld

@Paul
Overhyped of niet, ik heb daar toch wel prachtige foto's van gezien. En wat voor film bedoeld is kun je ook op andere manieren gebruiken, nietwaar? Maar ja, wat ook kan is zelf panoramische foto's maken, maar dat is wat omslachtiger. En om daar nu veel geld aan uit te geven is inderdaad maar de vraag. Ik vind 1499 euro voor een anamorphic fullframe lens voor o.a Sony a73 ook wel wat veel. Maar toch, compositie-technisch wel interessant, vandaar mijn vraag.

op woensdag 8 december 2021 om 18:59 bij De duurste objectieven ter wereld

Wat wellicht ook een interessant onderwerp zou kunnen zijn is een verhandeling over anamorphic lenzen zoals die van Sirui.

op dinsdag 7 december 2021 om 11:54 bij De duurste objectieven ter wereld

Hi Nando
Dank voor het artikel, leuk om te lezen maar eigenlijk heb je er weinig aan. Net zoveel als je vergapen aan sportauto’s van een paar ton of meer. Maar goed het is fijn om te blijven dromen…

op dinsdag 23 november 2021 om 11:01 bij Het Perfecte Plaatje; Pretpark en familie fashion

Ik heb me ertoe gezet om eens naar dit programma te kijken. Dat was meteen de laatste keer. Te erg voor woorden.


Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox

39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts
Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord