Maak deze zomer foto's waar je écht blij mee bent - Bekijk ons Vakantie Doeboek
Photofacts Academy

Photofacts Academy; 100+ Fotografie Cursussen
Fotograferen wordt makkelijker en leuker

Boek

De Fotobijbels; Boeken over Fotografie
101 Praktische fotografietips voor betere foto's

Tromp Willem van Urk

Tromp Willem van Urk

Tromp Willem van Urk heeft nog niets over zichzelf verteld.

Nieuwste artikelen van Tromp Willem van Urk


High speed waterdruppels fotograferen Tutorials
Starten met stockfotografie Tutorials
Stockfotografie, nog steeds interessant? Stockfotografie
Stockfotografie, welke foto's zijn geschikt? Stockfotografie
Stockfotografie, iets voor jou? Stockfotografie

Laatste reacties van Tromp Willem van Urk


op dinsdag 23 maart 2021 om 16:28 bij 6 handige apps voor een landschapsfotograaf

Ik heb Photopills aangeschaft. Inderdaad een app met van alles in zich. Maar voor sommige (geavanceerde) onderdelen moet je wel eerst even aan de studie !

Ik heb mijn abonnement verlengt en dan ontvang je ook de landschapsbijbel. Misschien een idee om dat ook meteen in deze blog te vermelden!?

op donderdag 18 februari 2021 om 19:41 bij 7 manieren om geld te verdienen als fotograaf in 2021

@Wilmar: wat in het door jouw aangehaalde artikel wordt gesteld heb ikzelf ook al betoogd in de hiervoor genoemde blog! Alleen de bril hoe je feiten wil interpreteren is anders. Verwacht je meteen rendement van stockfotografie, dan moet je er nooit aan beginnen. Doe je het als hobby, dan is je tijd ‘gratis’. En zo kun je aan stockfotografie veel plezier beleven met als bonus de extra inkomsten. Zo mooi in ieder geval, dat ik mijn hele foto-uitrusting het laatste jaar ervan heb kunnen opwaarderen 😊.
Maar niemand dwingt jou toch om aan stockfotografie te gaan doen? Dus waarom die verbetenheid hier om het af te serveren!?

@Chris: De royalty’s voor fotografen zijn inderdaad lager dan zo’n vijf jaar geleden. Maar in de 12 jaar dat ik met stockfotografie bezig ben heb ik een ‘diefstal’ zoals jij dat beschrijft nog nooit meegemaakt.

@BlueCourt. Die is er al, de “Nationale Beeldbank”!

op dinsdag 16 februari 2021 om 18:24 bij 7 manieren om geld te verdienen als fotograaf in 2021

Jammer dat de reacties hiervoor zo negatief zijn over stockfotografie. Ik heb er toch altijd nog een heel aardige bijverdienste aan!
Op Photofacts heb ik daarover ook al een aantal artikelen geschreven. Daarbij ook al eerder een reactie gegeven op de blog van Wilmar in Stockfotografie, nog steeds interessant?. Bij stockfotografie is het verdienmodel gewoon wezenlijk anders dan bij bijvoorbeeld ‘standaard’ reportages maken.
Ik heb verder een ‘Handboek Stockfotografie’ geschreven. Dat kun je van mijn eigen website downloaden. Daarin onder meer ook een apart hoofdstuk over de vraag wanneer je (nu nog) wel of niet met stockfotografie zou moeten beginnen.

Om de oproep van Nando te beantwoorden: ga eens aan de slag met het aanbieden van je foto's aan een stockbureau!
Ook een leuke manier om met je foto's aan de gang te gaan. Veel van de tips hiervoor kun je daarvoor mooi gebruiken!
En als het meezit gaat het na een tijdje nog wat opleveren ook vrolijk

op woensdag 14 oktober 2020 om 19:07 bij Het Perfecte Plaatje; uber portret en high-speed fotografie

Ik heb een half uur gekeken, maar toen ben ik afgehaakt. Volgens mij gaat het weer meer over BN'ers die voornamelijk zelf in the picture willen staan.
Het stukje over high-speed fotografie dus gemist. Dat had ik wel willen zien.

Helemaal met Nando eens. Op mijn 5DMark3 had ik ook een L-bracket zitten. Dat heb ik er maar één keer opgeschroefd. Daarna is het er nooit meer vanaf geweest!
Ik ben nu voornemens over te stappen naar de R serie van Canon. En die hebben een kantelbaar display. Ik vraag me af of een L-Bracket dan nog wel mogelijk is !?

op donderdag 9 juli 2020 om 17:55 bij Canon EOS R5, R6 en nieuwe objectieven aangekondigd

Ik heb ook zitten wachten op de EOS R5. Ook met een overstap vanaf de Canon 5D Mark3.

Alleen de prijs is nu wel even slikken! Ik ben verder fotograaf en geen filmer, en ik denk dat een heel stuk van die prijs in de film-features zit. Daar doe ik dus (denk ik) weinig mee en mag er dan wel voor betalen :-|.

op vrijdag 3 april 2020 om 18:59 bij High speed waterdruppels fotograferen

Hallo Patsuet,
Er is geen standaard instelling. Afhankelijk van de hoogte van je druppelaar varieëren ook de instellingen.
Je begint met één druppel. Je laat die vallen en dan begin je met aan de 'knop' van de timer voor de flitser te draaien. Dat moet je doen met slechts milliseconden per keer. Je gaat door tot je een mooi pilaartje hebt. Dan kom je niet meer aan de eerste druppel en begin je met de tweede druppel, enzovoort.
En mocht het dan nog niet lukken. Op internet zijn er een heleboel instructiefilmpjes te vinden. Dan even googlen dus !
Succes en groeten, Tromp Willem

op dinsdag 18 februari 2020 om 19:51 bij High speed waterdruppels fotograferen

Dag Hilde,
De Miops app is ook beschikbaar in de App store!
Ik ken geen andere druppelaars, dus daar kan ik je niets over zeggen. Maar waarom zou je het druppelen willen aansturen door je camera? Zoals Miops het doet is juist heel handig. De druppelaar regelt alles. Hij zet je sluiter van je camera open, laat een of meerdere druppels vallen en, na het ingestelde interval, laat de Miops je flitser(s) afgaan.
En dat alles kun je vanuit je 'luie stoel' met de app bedienen Wat wil je nog meer?
Succes ermee!
groeten, tromp Willem


Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox

39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts
Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord