Photofacts Academy

Photofacts Academy; 100+ Fotografie Cursussen
Fotograferen wordt makkelijker en leuker

Boek

De Fotobijbels; Boeken over Fotografie
101 Praktische fotografietips voor betere foto's

Rob Dijkstra

Natuurfotografie tip: Overweeg een drone

vrijdag 20 juni 2025, 22:44 door | 735x gelezen | 3 reacties

Een drone opent nieuwe perspectieven voor natuurfotografie. Vanuit de lucht leg je patronen in het landschap vast, zie je hoe mistflarden het landschap bedekken en krijg je een uniek perspectief. Moderne drones zijn compact, leveren uitstekende beeldkwaliteit en zijn relatief eenvoudig te bedienen.

Drone


Toch is een drone niet altijd de beste keuze. Veel natuurgebieden hebben strenge regels of zelfs een verbod, vooral om verstoring van dieren te voorkomen.

Drones boven de 250 gram vereisen bovendien een vergunning, en vliegen in winderige omstandigheden kan lastig zijn. Ook qua uitrusting vraagt een drone extra ruimte en gewicht, met controller en reserveaccu's.

Dronevliegen vraagt ervaring die je moet opbouwen.

Voor wie vaak in open gebieden fotografeert en zich verdiept in regelgeving, kan een drone een waardevolle aanvulling zijn. Maar als je vooral in beschermde natuurgebieden werkt, is het wellicht geen zinvolle investering.


Deze tip om betere natuurfoto's te maken is één van de 101 tips uit de Natuurfotobijbel. Wil je de andere 100 tips ook lezen? Bestel dan de Natuurfotobijbel.

» Bestel De Natuurfotobijbel
Rob Dijkstra

Over de auteur

Rob Dijkstra is fotograaf, freelancer voor onder andere Zoom, Sony en Adobe. Rob is specialist op het gebied van filmen met de DSLR en systeemcamera. Zijn passie voor de Nederlandse natuur deelt hij door foto-excursies.

3 reacties

  1. Alex Leys
    Alex Leys schreef op dinsdag 24 juni 2025 om 10:31  | reageer

    Toch liever wat meer nadruk op de regelgeving! Er zijn al dronecowboys genoeg!
    Een goeie tip fdr1.be (niet commercieel)

  2. Theo van beek
    Theo van beek schreef op dinsdag 24 juni 2025 om 12:23  | reageer

    In Nederland is het bijna niet mogelijk om met een drone legaal te vliegen. Veel mooie gebieden zijn bestempeld als Natura 2000 of kennen om andere redenen een vliegverbod.

    Vooral in het westelijke deel van het land en rondom havens en vliegvelden is vliegen niet toegestaan.

    Overweeg je de aankoop van een drone, of met een geleende drone te vliegen voor foto's raadpleeg dan eerst de app GoDrone (kostenloos), zoek de omgeving op waar jij denkt vaker met een drone te gaan vliegen om mooie plaatjes te maken. Zie je daar (veel ) beperkingen dan weet je dat je in de praktijk teleurgesteld wordt, of het risico loopt van bekeuringen en inbeslagnames.

    Om in verboden gebieden legaal te kunnen vliegen is het nodig een vergunning te krijgen. Voor recreatief gebruik wordt die doorgaans geweigerd.

    Verder sluit ik mij aan bij Alex Leys.
    Dronecowboys verpesten het voor de goedwillende vlieger/fotograaf.

    fdr1.be een zeer informatieve site en zeker warm aanbevolen.

  3. Paul van Aken
    Paul van Aken schreef op woensdag 25 juni 2025 om 00:14  | reageer

    Heeft feitelijk ook totaal niets met fotografie te maken. Natuurlijk kun je luchtopnames maken met zo'n ding, maar leg je dan vast wat je ervaart? Ben je zelf daarboven? Het kan, maar het is fake.

Deel jouw mening

Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Cursus Luminar AI met Nando Harmsen
Cursus Naaktfotografie met Danyel Weideman
Toon alle artikelen binnen Natuurfotografie

Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox

43.573 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts
Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord