Review: Canon RF100-400mm f/5.6-8 IS USM
vrijdag 12 augustus 2022, 14:14 door | 8.117x gelezen | 0 reacties
Nando rf100 400 6
De Canon RF100-400 f/5.6-8 IS USM is een verrassend compact en licht objectief.
Nando rf100 400
Nando rf100 400 5
Uiterlijk en bouw
Nando rf100 400 7
De twee schakelaars op de RF100-400. Aan de andere zijde bevindt de vergrendeling voor de zoom.
Beeldkwaliteit
Nando rf100 400 15
Over het beeld van de RF100-400 valt weinig op te merken. (EOS R5 + RF100-400 @ 225mm, ISO1000, f/11, 1/160sec)
Nando rf100 400 14
Het weinige aan scherpteverlies in de hoeken valt bij dierenfotografie niet of nauwelijks op. (EOS R5 + RF100-400 @ 400mm, ISO800, f/11, 1/125sec)
Nando rf100 400 16
De autofocus werkt snel en geruisloos. Zo lang je sluitertijd snel genoeg is, kan dit objectief uitstekend dienst doen bij actiefotografie. (EOS R5 + RF100-400 @ 100mm, ISO100, f/5.6, 1/400sec)
Gebruik in de praktijk
Nando rf100 400 11
Voor dit beeld op 400mm met diafragma f/8 is alle beeldcorrectie uitgeschakeld. Er is wat pincushion effect, maar dit is minimaal. Vignettering raakt in de uiterste randen de 2 stops aan, wat niet ongewoon is.
Nando rf100 400 19
Dit viooltje is slechts een paar centimeter groot. Dit is ongeveer de maximale vergroting die behaald kan worden (0,41x) (EOS R5 + RF100-400 @ 400mm, ISO100, f/8, 1/800sec)
Conclusie
Nando rf100 400 13
De Rf100-400 is een aanrader, zeker voor dierenotografie en macrofotografie. (EOS R5 + RF100-400 @ 400mm, ISO100, f/8, 1/250sec)
Pluspunten
  • Compact en lichtgewicht
  • Prijs is laag
  • Beeldstabilisatie tot 5,5 stops
  • Beeldkwaliteit is goed
  • Te combineren met de 1,4x en 2x teleconverter
  • Korte scherpstelafstand met vergroting tot 0,41x
Minpunten
  • Niet erg lichtgevoelig
  • Zonnekap niet inbegrepen
  • Geen statiefgondel mogelijkheden (ook niet als accessoire)
  • Diafragmeren brengt je al snel tegen de diffractie limiet aan
Alternatieven
Nando rf100 500 ef 100 400
Heb je alleen het tele bereik nodig, dan is de RF600mm f/11 een optie, of zelfs de RF800mm f/11 als 600mm te weinig is. Ik heb deze objectieven nadat ze op de markt kwamen ook uitgebreid getest. Het enige nadeel is, dat je daarmee het vermogen tot in- en uitzoomen verliest.