
Amsterdams fietsverkeer door de ogen van een Amerikaan
woensdag 21 november 2007, 22:59 door Elja Trum | 17.149x gelezen | 6 reactiesWe gaan graag op reis naar verre landen om mooie foto's te maken, maar zien daarbij over het hoofd wat we dagelijks tegen komen. De Amerikaan Brian Wilson bezocht in september 2006 Amsterdam en maakte daar in 73 minuten tijd 82 foto's van fietsers. Wat wij gewoon vinden ziet hij door hele andere ogen. Op een speciale pagina die hij hiervoor opgezet heeft toont hij zijn foto's die hij tevens voorziet van commentaar waarom hij de beelden zo opmerkelijk vind.
Hij verbaasd zich over mensen die formeel of in een lange rok gekleed op de fiets zitten, meerdere mensen op een fiets en wat we allemaal wel niet met ons meeslepen op de fiets. Prachtig om te zien en geweldig om zijn opmerkingen erbij te lezen. Nederland door andere ogen..
Bekijk de Amsterdam Bicycles pagina. Goed voor minimaal tien minuten vermaak!

Vrouw in jurk, met kinderen door Amsterdam (foto door Brian Wilson)
Nog een leuk voorbeeld van een aparte kijk op een stad zijn deze foto's van Nieuw Amsterdam bekeken door de ogen van een Nederlander.
Bron: JeeMiNee
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
6 reacties
-

Robbie Veldwijk
schreef op donderdag 22 november 2007 om 09:10
| reageer
Apart inderdaad dat hij daar foto's van kan maken terwijl wij daar zo nuchter tegen aan kijken. En er misschien wel eerder gek van worden.
-

Piet
schreef op donderdag 22 november 2007 om 09:49
| reageer
Erg leuk om te zien. Ik maak zelf ook graag foto's van fietsen en heb er zelfs op mijn fotoblog Dutchphototoday..nl een aparte categorie voor gemaakt.
-
Johanna L schreef op donderdag 22 november 2007 om 11:30 | reageerKheb ze tot mijn verbazing allemaal bekeken en weer wat nieuwe dingen geleerd zoals de 'suicide position', als een kind voor aan het stuur in een zitje zit. Ook herkende de fotograaf vouwfietsen niet als zodanig en verbaasde zich aldoor over de kleine wielen in combinatie met de rest. Heel leuk!
-
frans schreef op vrijdag 23 november 2007 om 07:21 | reageerLeuk! De verbazing is voor mij weer verbazend...
-

Margo
schreef op vrijdag 23 november 2007 om 13:57
| reageer
Goed om eens door de ogen van een buitenlander te kijken naar de capriolen die wij op de fiets uithalen. Dat hij zich verbaast over het feit dat wij geen helmpjes dragen en onze kinderen ook niet verbaast mij niet, want dat vind ik ook idioot. Erg leuke serie!
-
JeeMiNee schreef op zaterdag 24 november 2007 om 06:10 | reageer...en ik had het weer overgenomen van
http://www.fietsberaad.nl/index.cfm?section=nieuws&mode=newsArticle&newsYear=2007&repository=82+pictures+of+bicycles
Heel leuk om te zien hoe links en berichten dan rondzwerven door de Blogosfeer.
Dit is de eerste keer dat ik een van mijn artikeltjes zelf weer ergens anders tegenkom. En dat keurig met bronvermelding. Hulde!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
Natuurfotografie tip: Plan je zonsopkomstfoto's zorgvuldigdoor Rob Dijkstra
-
Hyperlapse van Amsterdam uit 12.000 foto'sdoor Elja Trum
-
Gebruik een landschap eens als achtergronddoor Rob Jansen
-
Het Perfecte Plaatje; Paroolfotograaf en Waylondoor Elja Trum
-
Norman Parkinson op PAN Amsterdamdoor Michelle Peeters
-
Canon en ADE bieden beeldmakers een nieuw podiumdoor Michelle Peeters
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



