
Canon EOS R7, R10 en RF-S objectieven in aantocht
woensdag 11 mei 2022, 14:41 door Elja Trum | 3.302x gelezen | 4 reactiesVolgens de website Canon Rumors gaat Canon deze maand een nieuwe instaplijn aankondigen voor hun Canon EOS R systeem. Het zou gaan om twee nieuwe R-systeemcamera's met APS-C formaat sensoren.

De nieuwe systeemcamera's zouden 24 mei officieel aangekondigd worden. De nieuwe body's krijgen de namen Canon EOS R7 en Canon EOS R10.
De Canon EOS R7 zou een 32,5 megapixel APS0C Dual Pixel CMOS AF sensor hebben en 15 foto's per seconde kunnen maken (30 met elektronische sluiter). Ook 4K video op 60p zou mogelijk zijn. De R7 krijgt volgens de geruchten ook beeldstabilisatie.
De Canon EOS R10 is de echte instapper met een 24,2 megapixel sensor en 15 foto's per seconde (23 met elektronische sluiter).
Gelijktijdig komt er ook een nieuwe objectievenlijn, vergelijkbaar met de huidige EF-S lijn, maar dan voor de RF vatting. Logischerwijs onder de noemer RF-S. De eerste twee objectieven zouden een Canon RF-S 18-45mm f/3.5-5.6 en een Canon RF-S 18-150mm f/3.5-6.3 zijn.
Over de prijs weten we nog niks, maar ik zou gokken dat de R10 ruim onder de duizend euro zou blijven en de R7 rond de 1.500 euro zal zitten.
Zou jij een R7 of R10 een interessante camera vinden?
Laat het weten in de reacties.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
4 reacties
-
Kooijmans schreef op woensdag 11 mei 2022 om 19:12 | reageerDe R7 is een eos M6 II, gezien de specificaties en de R10 een M50. De lenzen zijn nagenoeg ook een copie van de M lijn lenzen.
Benieuwd of Canon de aps-c lijn beter bedient dan Nikon. Lijkt er voorlopig op dat beide fabrikanten toch meer voor Full frame gaan. -
W.j.j. Wilmers schreef op dinsdag 17 mei 2022 om 14:13 | reageerleuk al die nieuwe modellen maar ze kunnen bij niet 1 fabrikant uit de bestaande lijn iets leveren door alle miscere.
-
Piet van Schendel schreef op dinsdag 17 mei 2022 om 18:06 | reageerIk ben op zoek naar een nieuwe camera maar deze nieuwe R7 vind ik de moeite waard om even te wachten.
-

Slimpie schreef op dinsdag 17 mei 2022 om 22:58
| reageer
Ik heb wel oren naar één van deze twee camera’s als de prijs goed is. Ga er van uit dat de RF lenzen gewoon passen op deze RFs camera’s.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
Photofacts is vernieuwd, maar daar merk je weinig vandoor Elja Trum
-
DXO Photolab fototip: Zorg voor verstandig bestandsbeheerdoor Nando Harmsen
-
Hoe ver zet je een model van de achtergrond?door Elja Trum
-
Ben jij klaar voor de zonsverduistering?door Nando Harmsen
-
Vreemde portretten fotograferendoor Elja Trum
-
Waar moet je rekening mee houden bij overstap van fotobewerkingsprogramma?door Nando Harmsen
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



