
Visoverdracht bij ijsvogels
dinsdag 12 maart 2019, 21:42 door Harry Kiewiet | 4.681x gelezen | 0 reactiesNa de bouw van het nest volgt de balts, waarbij het mannetje een visje aanbiedt aan het vrouwtje. De balts wordt meestal vergezeld door veel geroep.

Het visje wordt een aantal keren aangeboden en zodra het vrouwtje het visje accepteert staat het mannetje fier overeind op de zitstok en maakt zich heel groot.

Na een aantal keren een visje aangeboden te hebben volgt meestal de paring. Voor mij was het een bijzonder moment de eerste keer dat ik een visoverdracht waargenomen heb. Het vrouwtje kreeg een goudvisje aangeboden en direct daarna volgde de paring.

Ook bij het tweede en derde legsel wordt het vrouwtje verleid en krijgt ze een visje aangeboden. Het paartje blijft het hele broedseizoen bij elkaar, na het broedseizoen nemen ze ieder een deel van het territorium in beslag.

Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Harry is een selfmade vogelfotograaf. Hij is coördinator van de ijsvogelwerkgroep en vrijwilliger in de weidevogelwerkgroep van natuur- en milieuvereniging 'Het Stroomdal' in Drenthe. Hij wil graag in zijn artikelen met tips & tricks laten zien hoe zijn foto's tot stand zijn gekomen.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
Natuurfotografie tip: Film je actiefoto'sdoor Rob Dijkstra
-
Start van een nieuw ijsvogelseizoendoor Harry Kiewiet
-
IJsvogels in vlucht met visdoor Harry Kiewiet
-
IJsvogel-vluchtmomenten vastgelegddoor Harry Kiewiet
-
Territoriumdreiging bij ijsvogelsdoor Harry Kiewiet
-
Jonge ijsvogelsdoor Harry Kiewiet
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



