
Samenwerking Getty Images en Flickr
woensdag 9 juli 2008, 20:17 door Elja Trum | 7.571x gelezen | 2 reacties
Fotografie stockbureau Getty Images en de populaire fotosite Flickr hebben een samenwerking aangekondigd. Fotoredacteurs van Getty Images gaan Flickr afstruinen op zoek naar de betere beelden en de betreffende fotografen worden uitgenodigd om deze beelden te delen in de Flickr collection op Getty Images. Eind dit jaar moet deze collectie een feit zijn.
Je loopt dus kans door iemand van Getty Images benaderd te worden om je foto's te verkopen via hun netwerk. Uiteraard ben je hier niet to verplicht. De prijzen voor de foto's zullen vergelijkbaar zijn met de prijzen die nu betaald worden op Getty Images.
Mocht je overigens gevraagd worden dan mag je de betreffende foto's niet meer verkopen via andere websites. Ook is het wellicht handig om te weten dat de regels voor fotografen op Getty Images momenteel zo zijn dat je minimaal 12 megapixel foto's in RAW formaat op een full-frame camera gemaakt moet hebben. Verder hebben ze nog wat opvallende eisen over de hoogste en laagste RGB waarden in een foto.
Het is veilig om te zeggen dat de meeste van ons niet in aanmerking zullen komen om foto's te verkopen via Getty Images.
Overigens was het volgens mij slimmer geweest van Flickr als ze zelf een ingebouwde verkoopmogelijkheid (alla stock sites) zouden aanbieden. Aan de andere kant is Getty Images natuurlijk een professionele en erkende partner.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
Ook interessant
-
Film gemaakt van Getty images stockfoto'sdoor Elja Trum
-
Online fotobewerking bij Flickrdoor Elja Trum
-
Populairste fotolocaties volgens Flickrdoor Elja Trum
-
Yahoo! komt met Nederlandse versie van het populaire Flickrdoor Elja Trum
-
Vernieuwde Flickr biedt 1 terabyte gratis opslagdoor Elja Trum
-
500px: het nieuwe Flickr of toch niet?door Anouk Timmerman
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.178 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
2 reacties
-
Vincent.Sp schreef op woensdag 9 juli 2008 om 20:40 | reageerMisschien hoor ik dit niet te zeggen, en alle respect naar de fotografen van de foto's die momenteel op GettyImages staan. Maar ik vind dat GettyImages dan echt hard aan het werk moet, want de foto's die momenteel op zijn website staan, vind ik zelf niet kloppend bij hun eisen;
Alleen al op de startpagina, waar de Afro-Amerikaanse vrouw staat, moet dat kwaliteit voorstellen? De kwaliteit mag niet leidden onder de 12 MP-eisen die GI stelt, dat is dan wel mijn mening.
Overigens vind ik het Idee van de Moodstream wel goed verzonnen, alleen hierbij gaat ook de kwaliteit weer leidden. Overigens zijn de foto's die op de site staan aardig lastig te vinden als je niet meteen weet hoe de site in elkaar zit, en deze hebben wel een leuk uitgevoerd idee, maar weer de kwaliteit die soms niet 100 is.
Dan mag ik misschien wel zeuren, maar als je zo'n soort site opzet, met al die hoge eisen, dan moet je zelf ook wel wat in huis hebben. En ik kan het amper maar zien. -

Robbie Veldwijk
schreef op donderdag 10 juli 2008 om 10:43
| reageer
Op deze manier zullen er weinig fotografen in aanraking komen want ik geloof niet dat er veel fotografen op flickr actief zijn die zo'n camera hebben. Althans een stuk minder, een tijd terug was flickr nog heel erg foto jat gevoelig en toen zijn veel grote fotografen vertrokken.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 1 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 4 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.178 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



