
Tim Hetherington wint World Press Photo 2007
zaterdag 9 februari 2008, 00:00 door Elja Trum | 8.146x gelezen | 2 reactiesDe Britse fotograaf Tim Hetherington heeft de 51ste World Press Photo gewonnen. De World Press Photo is de jaarlijkse prijs voor de beste persfoto van het afgelopen jaar. De winnende foto toont een uitgeputte Amerikaanse militair in de Resterpo bunker in Afghanistan.
De foto is genomen op 16 september 2007 in de Oost-Afghaanse Korengal Vallei, waar de afgelopen jaren hevige gevechten plaatsvonden. Het plaatje is onderdeel van een reportage die de Brit maakte in opdracht van het Amerikaanse tijdschrift Vanity Fair.
"Deze afbeelding toont de vermoeidheid van een man en de vermoeidheid van een natie", aldus juryvoorzitter Gary Knight. "De foto zegt dat conflict aan de basis staat van het leven van deze man", zei jurylid MaryAnne Golon. Tim Hetherington ontvangt als prijs onder meer een bedrag van 10.000 euro en een nieuwe camera.
Opvallend is dat de foto feitelijk niet bepaald scherp te noemen is. Dit voegt wel een bepaalde zachte sfeer toe aan de foto, maar voor een nieuwsfoto is het toch opmerkelijk te noemen. Overigens viel ook de wazige foto van John Moore van de moord op de Pakistaanse oppositieleidster Benazir Bhutto in de prijzen. Schijnbaar zijn wazige persfoto's de nieuwe trend.
In totaal deden er 5018 fotografen uit 125 verschillende landen mee aan de World Press Photo dit jaar. Prijzen werden uitgedeeld in 10 categoriën. De prijsuitreiking vindt op 27 april plaats te Amsterdam. Daarna is er de Oude Kerk te Amsterdam een tentoonstelling te zien van een selectie van het werk van de winnaars. Hier kun je terecht van 29 april tot en met 22 juni. Daarna reist de tentoonstelling de wereld rond.

De winnende foto; © Tim Hetherington
Bron: Nu.nl
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
2 reacties
-

Michaël de Bondt
schreef op zaterdag 9 februari 2008 om 21:36
| reageer
Vreemd genoeg vermeldde ze dit wel in de krant (weet zo gauw niet welk OV-blad het was; Sp!ts, Metro of DAG), maar stond er een andere foto bij... Vette foto trouwens.
-

Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
World Press Photo winnaars bekend gemaaktdoor Nando Harmsen
-
Interview met fotograaf Bob van Zalmdoor Michelle Peeters
-
World Press winnaar omgekomen in Syriëdoor Albertus Koekoek
-
Fotografen Hetherington en Hondros gedood in Libiëdoor Elja Trum
-
Evert-Jan Daniels wint de Zilveren Camera 2010door Arno de Bruijn
-
Fotografen op zoek naar harbourlightsdoor Ed Coenen
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



