
7.3-Gigapixel 'Timelapse' van Londen
zondag 6 mei 2018, 12:24 door Michelle Peeters | 5.164x gelezen | 0 reactiesDe Britse contactlenzenhandel Lenstore heeft een 7,3-gigapixel "timelapse" uit Londen uitgebracht. Onder de titel 24 Hour London geven de beelden een beeld van de hoofdstad van Engeland gedurende een periode van 24 uur in februari 2018.

TechRadar meldt dat het project een samenwerking was tussen Lenstore, fotograaf Henry Stuart van Visualize, Nikon en Canary Wharf Group.
24 afzonderlijke 7,3-gigapixel (7.300 megapixel) foto's werden gemaakt voor elk uur van de dag met behulp van een totaal van 6.240 foto's die werden gemaakt met behulp van een gerobotiseerde houder en vervolgens samengevoegd tot de grotere opnamen met ultraresolutie.
Als de 24 foto's worden afgespeeld, vormen ze een unieke 'gigalapse' die een dag in Londen laat zien met een waanzinnige hoeveelheid details.
Henry Stuart nam de foto's met een Nikon D850 met 45 megapixel fullframe sensor in combinatie met een Nikon 300mm f/2.8 objectief, meldt TechRadar. Deze camerakit gaf elke afzonderlijke foto een groot bereik: je kunt de woorden op borden op 8 kilometer afstand lezen.
Dit is de resulterende 24-foto-timelapse die je kunt bekijken via een interactieve viewer op de officiële website.
Bron: Petapixel
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Michelle Peeters is fotografe en oprichter van DeuxBleus Fotografie. Michelle herkent het bijzondere in het gewone en het gewone in het bijzondere. Ze heeft zich nooit willen specialiseren en is daardoor van alle markten thuis.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
Maak een timelapse boeiender met filmbeeldendoor Nando Harmsen
-
Natuurfotografie tip: Maak een timelapse met je telefoondoor Rob Dijkstra
-
Hyperlapse van Amsterdam uit 12.000 foto'sdoor Elja Trum
-
Het verstrijken van tijd fotograferendoor Nando Harmsen
-
Review: LRTimelapse Pro Timer 3 voor timelapsefotografiedoor Nando Harmsen
-
Aandacht besteden aan timelapse fotografiedoor Nando Harmsen
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



