
Moet ik de ogen van mijn model eigenlijk zien?
donderdag 3 november 2016, 14:14 door Frank Doorhof | 5.523x gelezen | 5 reactiesWanneer je werkt met een model, dan hoor je vaak: Het zit 'm allemaal in de ogen. En hoewel ik het hier vaak mee eens ben, ben ik er ook sterk van overtuigd dat een pose soms veel krachtiger is wanneer je de ogen niet ziet.

Denk maar eens aan horror, science fiction films of comics, wanneer je iemands ogen bedekt gaat de aandacht van de kijker gelijk naar de pose en de uitdrukking of het gebaar in een pose.
Neem nou als voorbeeld deze foto's die ik heb gemaakt tijdens een recentelijk Cosplay shoot. Zoals je kunt zien zie je bijna de ogen niet bij deze twee foto's, en als ik eerlijk ben vind ik de foto veel krachtiger als je de ogen minder goed ziet.
Natuurlijk heb ik deze foto genomen met de intentie om de pose te laten spreken, maar als je een model hebt die krachtige poses kan laten zien dan is het vaak cooler en meer dreigend/somber wanneer je de ogen weg laat.

Bij de eerste foto ging ik voor beweging en actie. Op de tweede foto zie je een 'hint' van de ogen en bij de derde foto gaat het allemaal om de pose. Dus bij de volgende shoot die je gaat doen, probeer dan iets met/zonder de ogen te doen. 

Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Frank Doorhof blogt dagelijks in het Engels op zijn website en geeft wekelijks workshops model fotografie in zijn studio in Emmeloord, maar ook op locatie in binnen en buitenland. Van beginners tot gevorderde, iedereen kan bij Frank terecht. Ook voor specifieke 1 op 1 workshops, of maatwerk voor groepen.
Ook interessant
-
Portret verbeteren; verscherp de ogendoor Elja Trum
-
Sfeer overbrengen met licht en posedoor Elja Trum
-
Fotorecept: een 'spetterend' portret met één flitserdoor Erik van Rosmalen
-
7 Praktische tips voor het poseren bij portrettendoor Elja Trum
-
Mensen fotograferen; culturen, ogen en spontaniteitdoor Maico Barneveld
-
Alternatief portret; portretfoto's net even andersdoor Elja Trum
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.148 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
5 reacties
-
Mike schreef op donderdag 3 november 2016 om 19:49 | reageerLeuke tip. Bedankt. Ga ik de volgende keer proberen. De foto's zetten wel een toffe sfeer neer.
-
Pieter Gommers schreef op zaterdag 5 november 2016 om 13:20 | reageerGave props ook. Dat maakt de foto wel echt af. Waar haal je dat soort dingen vandaan? Lijkt me al snel prijzig worden en veel ruimte innemen om allerlei van dit soort spullen te bewaren. Heb je daar nog een handige tip voor?
-
Frank Doorhof schreef op zaterdag 5 november 2016 om 19:26 | reageerGrote opslag
Marktplaats
Modellen dingen mee laten nemen
-
Theo schreef op dinsdag 8 november 2016 om 10:29 | reageerFoto 1 laat veel oog zien. Het oog is troebel met een glansje. Dat leidt af van de pose. Foto 2 is sterk, krachtige pose met mystiek in het gezicht. Foto 3 is passief en mist actie een krachtige gelaatsuitdrukking.
-
Frank Doorhof schreef op dinsdag 8 november 2016 om 10:37 | reageerDank voor je review Theo.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 1 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 4 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.148 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



