
Mooi portretlicht op de grond
donderdag 4 juli 2019, 21:12 door Elja Trum | 4.753x gelezen | 0 reactiesPortretfotografie gaat voor een groot deel om het vinden van het mooiste licht. Dat licht moet precies goed op je model vallen. Tijdens een shoot vandaag met Michelle zocht ik ook mooi licht voor in een portretfoto en dat vond ik op de grond.

Als ik zoek naar mooi licht, dan zoek ik vooral naar mooie schaduwen. Ik houd ervan als het hoofdlicht voornamelijk van één zijde op het model valt. De schaduw die je dan krijgt zorgt voor een mooi diepte effect in je beeld.
De bosgrond in deze foto hielp hier goed in mee. Het indirecte licht van boven (ik had het directe zonlicht geblokkeerd met een op dat moment verder ongebruikte softbox) valt mooi op het model en de donkere ondergrond zorgt er voor dat er weinig licht terug kaatst naar boven.
Hierdoor ontstaat een mooie schaduw aan de ene kant die vorm en diepte aan je onderwerp geeft. Helemaal geen gek idee dus om je model bij een volgende shoot eens op de grond te laten liggen.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
Ook interessant
-
Portretfotografie in het bos met kleding en propsdoor Elja Trum
-
De portretten van fotograaf C. Barton van Flymendoor Michelle Peeters
-
Fotograferen van een bos; groothoek of tele?door Nando Harmsen
-
Portretfotografie tip: een bewogen portretdoor Elja Trum
-
Herfstportret met flitser in het bosdoor Elja Trum
-
Portretfoto tip: Portret zonder gezichtdoor Elja Trum
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.148 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 1 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 4 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.148 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



