
Portretfotografie tip: Gooi je model in het water
zondag 15 juni 2025, 16:32 door Elja Trum | 3.184x gelezen | 0 reactiesAfgelopen vrijdag had ik een buitenshoot gepland met een model. Nu was het toen 30+ graden, dus wel een beetje warm. Een goede oplossing dan is om de schaduw en het water op te zoeken. Precies wat we gedaan hebben dus.

Met zulk warm weer wil je zeker niet de hele dag in de zon staan. Zelfs in de schaduw is het te warm om al te actief te zijn. In de buurt van het water is het op zo'n dag al een stuk aangenamer.
Dus gingen ik en model Hsun Yu naar een visvijver in de buurt van het Photofacts kantoor. Daar was het goed uit te houden. De oever loopt hier langzaam af, dus ik kon zelf ook zonder schoenen en in mijn korte broek het water in voor wat verkoeling.
Let uiteraard wel goed op je apparatuur. Water en elektronica gaat meestal niet al te best samen. Zorg dus dat je voorzicht door het water loopt en altijd eerst je voet goed neerzet voordat je echt een stap neemt.
Voor het model is het water natuurlijk ook aangenaam met deze temperaturen. Probeer voor het licht een beetje in de schaduw te blijven, of let in elk geval goed op hoe het zonlicht valt. Het kan overbelichte delen opleveren die moeilijk te corrigeren zijn.
Ook de komende week blijft het nog lekker weer om in en om het water aan de slag te gaan met fotografie.
Meer weten over portretfotografie?
Bij Photofacts Academy, onze online leeromgeving voor fotografen, hebben we diverse cursussen over portretfotografie.
- Portretfotografie tips (Elja Trum)
- Portretfotografie in de praktijk (Elja Trum)
- Zakelijke portretfotografie (Maurice Jager)
- Van Beeld naar Kunst (Micky Hoogendijk)
- Spontane Portretten zonder Poseren (Peter Lammers)
- Starten met Flitsen (Elja Trum)
- Portretfoto's Bewerken in Lightroom Classic (Elja Trum)
Je kunt deze cursussen twee weken lang volgen met een gratis proeflidmaatschap.

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
Hoe ver zet je een model van de achtergrond?door Elja Trum
-
Vreemde portretten fotograferendoor Elja Trum
-
Hoe maak je een goede portretfoto?door Elja Trum
-
Stromend water en de keuze voor sluitertijddoor Nando Harmsen
-
Natuurfotografie tip: Bescherm je camera tegen oververhittingdoor Rob Dijkstra
-
Maakt het uit hoe je catchlight eruit ziet?door Elja Trum
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



