
Landschapsfotografie tip: Niet alles op de foto zetten
donderdag 21 mei 2020, 14:07 door Nando Harmsen | 5.157x gelezen | 0 reactiesHet is zo verleidelijk om een mooi landschap in zijn geheel te fotograferen. Dat geldt in feite niet alleen voor landschappen, maar ook voor stedelijke landschappen, en zelfs objecten of portretten.
Het kan ook moeilijk zijn om al dat moois niet in één beeld vast te leggen. Je wilt ten slotte zoveel mogelijk van wat je ziet vastleggen. Niet voor niets wordt bij het fotograferen van landschappen vaak groothoek of zelfs ultragroothoek gebruikt.
Het gevaar van dit soort foto's met groothoek en ultragroothoek is echter, dat je te veel op de foto krijgt waardoor het een drukke foto wordt met teveel onderwerpen. Bovendien komt alles ook nog heel klein in beeld. Misschien herken je het wel; de foto laat niet zien hoe indrukwekkend het was toen je er stond.
Maak die groothoekfoto als je in een mooi landschap bent. Waarom ook niet, het is immers prachtig.
Concentreer je daarna naar de details in dat mooie landschap. Zoom in op bijzondere objecten, verander je standpunt, kijk naar vormen en lijnen.

142mm, ISO100, f/8, 1,6s
Laat het landschap zien aan de hand van meerdere beelden in plaats van alles in één enkele foto te willen vastleggen. De kans is groot dat je groothoekfoto lang niet zo indrukwekkend zal zijn als de detail foto's.
Nog 104 tips voor fascinerende Foto's
Dit is één van de tips voor landschapsfotografie uit het boek De Fotografiebijbel, waar 105 tips verzameld zijn om je fotografie naar een hoger niveau te brengen. Het boek gaat niet alleen over landschapsfotografie, maar ook over andere vormen van fotografie.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Nando Harmsen fotografeert al meer dan 40 jaar. Zijn specialisme ligt bij bruidsreportages en landschapsfotografie. Daarnaast geeft Nando lezingen, workshops, masterclasses, fotoreizen, en maakt regelmatig reviews van nieuwe en leuke apparatuur.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
Ik ben geen straatfotograafdoor Michiel Heijmans
-
Enkele tips over fotograferen in de sneeuwdoor Nando Harmsen
-
Kies het juiste perspectiefdoor Nando Harmsen
-
Componeren van een voorgrond - deel 2door Nando Harmsen
-
Landschapsfotografie met een saaie luchtdoor Nando Harmsen
-
5 Tips om je fotografie in het nieuwe jaar te verbeterendoor Nando Harmsen
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



