
Een creatieve studioset voor slechts één dollar
zaterdag 14 april 2018, 14:41 door Michelle Peeters | 6.181x gelezen | 2 reactiesEen perfecte uitrusting geeft geen garantie voor een goede foto. Ervaren professionals beweren het al jaren. Terwijl ze zelf met uitmuntende studiolampen en diffusers werken, dus voor veel fotografen komt dit niet erg overtuigend over. Dit filmpje kan je echter op andere gedachten brengen.
Arber Elezi laat in onderstaande video op Fstoppers zien hoe je een model kunt verlichten met een relatief eenvoudige opstelling met zes lampjes.
Arber Elezi neemt zijn toevlucht echter niet tot dure flitslampen en reflectoren. Hij gebruikt slechts een zestal kleine LED-lampjes, enkele gekleurde gels en een stukje vloeipapier.
Hij gebruikt de lichten zoals je normale studio-lampen zou doen: een hoofdlicht, een invullicht met het papieren zakdoekje als diffuser, twee zijlichten met gels (snoeppapiertjes?) beplakt, een haarlampje en een achtergrondlicht.
Het enige verschil is dat hij de lampjes dichter bij het model moet plaatsen dan hij normaal zou doen vanwege het gebrek aan lichtopbrengst.
Om nog meer te compenseren voor het beperkte vermogen van de LED's, fotografeert Arber Elezi zijn 85 mm bij een diafragma van f/1.2 met een ISO van 400 om ervoor te zorgen dat hij een sluitertijd van 1/100 seconde kan gebruiken om zijn onderwerp te bevriezen voor een goed belicht en scherp beeld.
Het kleurverloop is niet het meest vloeiend en het licht is een beetje hard, maar voor wat het is, zijn de resultaten toch behoorlijk goed. Dit filmpje laat alleen maar zien dat je je creativiteit enorm kunt stimuleren als je jezelf wat beperkt.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Michelle Peeters is fotografe en oprichter van DeuxBleus Fotografie. Michelle herkent het bijzondere in het gewone en het gewone in het bijzondere. Ze heeft zich nooit willen specialiseren en is daardoor van alle markten thuis.
2 reacties
-
Lauran schreef op dinsdag 17 april 2018 om 13:42 | reageerHoi Michelle, leuk artikel. Waar kun je deze lampjes kopen en welke zijn het? ivm sterkte?
-

Michelle Peeters schreef op dinsdag 17 april 2018 om 13:50
| reageer
@Lauran: ik zou gewoon eens googelen op led-lampjes, ik denk dat het al snel goed is! Het is een continue lampje, dus moeilijk vergelijkbaar met een flitslamp. Maar je ziet direct het resultaat en je kunt ze dichterbij je model zetten of je diafragma vergroten als je te weinig lichtopbrengst hebt!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
Flitsfotografie tip: Studiofotografie is een goed startpuntdoor Elja Trum
-
Ervaringen met de Elinchrom Ranger Quadra RXdoor Marije Weterings
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



