
Nieuw op Canvas: België scherpgesteld
woensdag 16 november 2016, 15:51 door Robert Kruyskamp | 5.151x gelezen | 7 reactiesDe Vlaamse televisiezender Canvas zendt de komende zondagavonden een documentairereeks uit over de Belgische naoorlogse fotografie. Het werk en de werkwijze van tientallen topfotografen komen aan bod, vooral in gesprekken met de fotografen zelf. Bekende namen als Carl De Keyzer en Stephan Vanfleteren zullen in de serie voorbijkomen.
In België scherpgesteld blikken oudere fotografen terug op hun werk via een kijkje in het persoonlijk archief. En we volgen jonge Belgische fotografen tijdens de totstandkoming van hun foto's.
De makers van de reeks, Joannes Bucher en Jurgen Buedts, hebben gekozen voor vijf verschillende thema's. Zo is er aandacht voor documentaire fotografie, het vastleggen van de Belg in zijn vrije tijd, en conceptuele fotografie.
Via de fotografen krijgen we niet alleen een originele kijk op het dagelijks leven en 'de ziel' van België, het zal ook gaan over de motivatie en de emoties van de fotografen zelf.
In de eerste uitzending – aanstaande zondag, 20 november om 20:10 – komt de fotografie van de actualiteit aan bod. Persfotografen kijken terug op de iconische gebeurtenissen die zij in beeld hebben gebracht.
Ook is er aandacht voor de recente verschuiving van de vluchtige waan van de dag naar artistiek en autonoom fotowerk. We zullen in deze aflevering onder meer de eigenzinnige fotograaf Jimmy Kets aan het werk zien.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Voormalig journalist en woonachtig in Den Haag. Fotografeert sinds de jaren 80 met camera's in alle soorten en maten, maar heeft een voorkeur voor lo-fi analoog gereedschap en mobiele fotografie.
7 reacties
-
Donald Willemsen schreef op zaterdag 19 november 2016 om 00:58 | reageer
Ik ga de reeks opnemen.
-
els tembuyzer schreef op dinsdag 22 november 2016 om 12:39 | reageer
Eerste aflevering was heel boeiend. Kijken dus maar. De volgende afleveringen neem ik zeker op!
-
John Heeren schreef op dinsdag 22 november 2016 om 13:11 | reageer
Weet iemand een manier om vanuit Nederland de eerste uitzending nogmaals te bekijken, die heb ik helaas gemist.
Krijg een melding dat alleen in Belgie gekeken kan worden.
Alvast bedankt.
John Heeren -
R K schreef op dinsdag 22 november 2016 om 13:56 | reageer
@John: de Belgische "tv gemist" en de video op canvas.be zijn inderdaad niet toegankelijk vanuit Nederland. Heeft met de rechten te maken.
Wie in Nederland op zondag een aflevering mist, kan nog wel de maandag erna op Canvas de herhaling bekijken (19u05). Maar ook dat is dus helaas te laat voor de eerste aflevering. -
Donald Willemsen schreef op dinsdag 22 november 2016 om 14:10 | reageer
@john heeren, je kunt de aflevering herbekijken op canvas.be
-
Donald Willemsen schreef op dinsdag 22 november 2016 om 14:18 | reageer
Als je de wifi privacy app van norton download op de tablet en die dan instelt alsof je vanuit België inlogt (je gebruikt dan als het ware een belgisch IP-adres) kan je in Nederland wel naar die aflevering kijken op canvas.be
Ik woon in België en stel de app dan in op Nederland en kan dan wel kijken naar beelden waarvan de revhten enkel voor Nederland gelden. -
Gert Klay schreef op dinsdag 22 november 2016 om 15:00 | reageer
Ook ik zou de eerste aflevering graag (terug) kijken. Als iemand deze opgenomen heeft (of de hele reeks), dan hou ik me graag aanbevolen voor een kopie.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Ook interessant
-
Flitsfotografie tip: Koop geen Omnibounce
door Elja Trum
-
Omroep Gelderland zoekt amateurfotografen voor TV programma
door Elja Trum
-
Luchten vervangen in Photoshop wordt steeds makkelijker
door Johan Elzenga
-
55 gratis luchten downloaden voor Photoshop Luchtvervanging
door Elja Trum
-
Museum aan het Vrijthof presenteert 'Streetlife'
door Michelle Peeters
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
43.789 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook.

Elja Trum