Photofacts Academy

Photofacts Academy; 100+ Fotografie Cursussen
Fotograferen wordt makkelijker en leuker

Boek

De Fotobijbels; Boeken over Fotografie
101 Praktische fotografietips voor betere foto's

Nando Harmsen

Een nieuwe cursus over Affinity by Canva

zondag 30 november 2025, 14:28 door | 868x gelezen | 14 reacties

Met de introductie van Affinity by Canva hebben we een gratis programma ter beschikking gekregen dat Photoshop voor groot deel kan vervangen. We gaan een cursus maken over Affinity. Wat zou jij aan bod willen laten komen?

Affinity Photo is altijd al een goed alternatief voor Photoshop geweest. Het kan een groot deel van de dingen die in Photoshop mogelijk zijn. Sterker nog, er zijn functies die niet in Photoshop mogeljk zijn, of alleen via een omweg.

We hebben een cursus over de basis van Affinity Photo gemaakt. Na die cursus is Affinity Photo 2 uitgekomen, dat we verder niet behandeld hebben. Nu is er een derde versie, dat Affinity by Canva heet. Het is tijd voor een nieuwe cursus.

Nando affinity canva


Affinity by Canva is gratis, wat het alternatief voor Photoshop nog aantrekkelijker maakt. We verwachten dan ook dat er veel mensen naar zullen kijken, en misschien overstappen. Alvorens dat te doen, is het wijs om dit artikel eens te lezen.

De nieuwe Affinity by Canva heeft veel veranderingen ondergaan. Het is niet langer het programma dat we kenden van Affinity Photo (1 en 2). Het is samengegaan met een vectorprogramma en een document-layout programma.

Nando affinity canva ai


Bij Photofacts zijn we natuurlijk in beginsel geïnteresseerd in de toepassingen voor fotografie. De nieuwe cursus zal zich daar dan ook op richten. Het is wel interessant om te weten wat jij als lezer graag aan bod wil laten komen.

Vertel in een reactie onder dit bericht welk onderdeel van het programma, of welke bewerkingen op fotografiegebied jij graag in de cursus zou willen zien. Is het manipulatie van foto's, en zo ja welke? Raw-workflow? Of iets anders?

We kunnen niet beloven dat alle suggesties die we krijgen ook aan bod komen, maar we doen ons best om aan zoveel mogelijk wensen te voldoen. De cursus is immers voor jou en je collegae fotograaf.

Wil jij ook gave foto's maken?

Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.

14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Nando Harmsen

Over de auteur

Nando Harmsen fotografeert al meer dan 40 jaar. Zijn specialisme ligt bij bruidsreportages en landschapsfotografie. Daarnaast geeft Nando lezingen, workshops, masterclasses, fotoreizen, en maakt regelmatig reviews van nieuwe en leuke apparatuur.

14 reacties

  1. Ad Bervoets
    Ad Bervoets schreef op dinsdag 2 december 2025 om 10:38  | reageer

    Hoe programmeer je automatische handelingen in een jpg in de nabewerking: bijv. verscherpen, omzetten van 32 naar 8 bits, etc.

  2. Nando
    Profiel Nando schreef op donderdag 4 december 2025 om 14:23  | reageer

    Bedoel je met 32-bit een HDR-bestand? Of wat voor 32-bit bestanden refereer je naar? Waar komen ze vandaan?

  3. René Kat
    René Kat schreef op dinsdag 2 december 2025 om 10:40  | reageer

    Ik zou graag meer willen zien/weten betreffende zwartwit/grafisch foto's in Affinity.

  4. Nico Bruin
    Nico Bruin schreef op dinsdag 2 december 2025 om 10:49  | reageer

    Vooral portret bewerkingen en optimalisering.

  5. bram.stanja@gmail.com
    Profiel bram.stanja@gmail.com schreef op dinsdag 2 december 2025 om 11:12  | reageer

    Kleurruimte en bestandsgrootte zijn momenteel de dingen die me nog niet duidelijk zijn, zou daar graag meer over willen weten.

  6. Nando
    Profiel Nando schreef op woensdag 3 december 2025 om 10:30  | reageer

    Dit is niet iets dat specifiek voor Affinity is. Dat is meer algemene kennis. Ik heb over bestandsgrootte al eerder artikelen geschreven.
    Kijk hier maar eens: https://www.photofacts.nl/fotografie/rubriek/tips_en_truuks/het-verschil-tussen-bestandsgrootte-en-resolutie.asp
    Over kleurruimte heeft Elja een mooi artikel:
    https://www.photofacts.nl/fotografie/rubriek/tutorials/werken_met_kleurruimten_srgb_adobergb_en_prophotorgb.asp

  7. Paul Mestrom
    Paul Mestrom schreef op dinsdag 2 december 2025 om 11:57  | reageer

    * Stacking (micro- en macrofotografie)
    * foto's zo bewerken dat ze zwart-wit worden met uitzondering van één kleur (b.v. rood).

  8. Gerebern Valkiers
    Gerebern Valkiers schreef op dinsdag 2 december 2025 om 16:05  | reageer

    voor affinity is voor mij manipulatie en het maken van fotocollages en het samenvoegen van beelden vooral van belang.

  9. Nando
    Profiel Nando schreef op donderdag 4 december 2025 om 14:20  | reageer

    Manipulatie is een heel erg breed begrip. Kan je specifieker zijn, over wat voor soort manipulaties je het hebt?

  10. Martin Smit
    Profiel Martin Smit schreef op dinsdag 2 december 2025 om 22:29  | reageer

    Affinity en CYMK voor drukwerk zou ik graag meer over weten

  11. John
    John schreef op woensdag 3 december 2025 om 14:06  | reageer

    Hoe photoshop penselen gebruiken in Affinity ,dat zou ik graag willen weten.

  12. Nando
    Profiel Nando schreef op donderdag 4 december 2025 om 14:21  | reageer

    Photoshop penselen?
    Bedoel je penselen die je in Photoshop hebt overzetten naar Affinity? Of heb je het over de standaard ingebouwde penselen die Affinity heeft?

  13. Piet van Schendel
    Piet van Schendel schreef op woensdag 3 december 2025 om 21:17  | reageer

    Graag meer info over RAW bewerking.

  14. ValGer
    Profiel ValGer schreef gisteren om 15:14  | reageer

    Graag de bewerking om een mooie irisfoto te maken.
    Hoe je dat kunt doen in Affinity.

Deel jouw mening

Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.

Live Fotografie Workshops

Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy

Portretfotografie in de Studio

Portretfotografie in de Studio

vrijdag 12 december 2025

Photofacts Studio, Elst (Gld)

nog 2 plaatsen

Masterclass Naaktfotografie

Masterclass Naaktfotografie

woensdag 14 januari 2026

Photofacts Studio, Elst (Gld)

nog 5 plaatsen

Landschap en Compositie

Landschap en Compositie

woensdag 21 januari 2026

Bedafse Bergen, Uden (NB)

nog 6 plaatsen

Toon alle artikelen binnen Software
Sportfotobijbel
Portretfoto's Bewerken in Lightroom Classic

Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox

40.788 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts
Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord