
Tilt-shift effect nabootsen met Freelensing
zaterdag 1 maart 2014, 23:37 door Elja Trum | 7.804x gelezen | 1 reactieDigitalRev komt met een leuk idee voor creatieve foto's zonder dat het je geld hoeft te kosten; Freelensing. Bij Freelensing gebruik je een objectief los van de camera. Hierdoor maak je er in feite een soort tilt-shift objectief van. Een creatieve manier om een bijzonder effect te verkrijgen.
Door het objectief los van je camera te gebruiken kun je het veld waarin de scherpte ligt verplaatsen in je foto. Dit geeft een bijzonder effect dat je behalve met een (duur) tilt-shift objectief ook met bijvoorbeeld de Lensbaby kunt krijgen.
Uiteraard moet je wel oppassen; je sensor kan bij deze methode gemakkelijk vuil worden. Daarnaast heeft de methode zijn beperkingen waardoor zeker niet al je beelden zullen slagen.
Via: Close up
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
1 reactie
-

Paul Oosterlaak schreef op zondag 2 maart 2014 om 17:50
| reageer
Het veld van scherpte verplaats je ook met normaal focussen, maar met Tilt (en niet shift, want zijn 2 verschillende dingen) zet je het scherptevlak schuin t.o.v. de sensor.
Je bootst het ook niet na, maar je past het gewoon toe. Nabootsen is als je het met photoshop doet.
Het beste werkt dit met een objectief met een beeldcirkel die groter is dan de sensor. Dus een Fullframe objectief op een m4/3 of aps-c camera.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 28 augustus 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Ook interessant
-
Tilt-shift-effect in landschapsfotografiedoor Nando Harmsen
-
Tilt-shift objectief voor extreme scherptedieptedoor Nando Harmsen
-
Aan de slag met tilt-shift zonder je nier te hoeven verkopendoor Elja Trum
-
Een tilt-shift adapter voor de Canon RF vattingdoor Nando Harmsen
-
Lensbaby Double Glass II Optic aangekondigddoor Elja Trum
-
De magie van landschapsfotografiedoor Laura van der Burgt
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
39.424 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum



